לעצמאות יש יתרונות רבים. אין לכם בוס שמציק לכם, אתם יכולים לבחור את השעות שבהם תעבדו, ואתם אפילו לא חייבים לקבל כל עבודה שיתנו לכם. אולם אליה וקוץ בה: דווקא משום שעצמאיים טרודים במהלך רוב הזמן בעסק שלהם, מתוך מטרה לשרוד בשוק התחרותי, להצליח, לשגשג ולהגדיל ככל האפשר את הכנסותיהם בהווה – רובם אינו מקדיש מחשבה יתרה לעתיד הפנסיוני שלהם, ולכן חלק ניכר מן העצמאיים אינו נוטה לחסוך כספים לתקופת הפנסיה. יתרה מזו, רבים כלל אינם מנהלים מעקב מסודר אחר כל התוכניות העומדות לרשותם, כגון קרנות השתלמות  וקופות גמל,
 

תכנון פנסיוני לעצמאיים

עצמאי מביט אל האופק מהמשרד
ועל כן עלולים למצוא את עצמם ללא רשת ביטחון ביום בו יגיעו לגיל הפרישה.
זוהי הסיבה בגינה נחקק בישראל חוק לפיו החל משנת 2017 כל עצמאי יחוייב להפריש כספים לטובת תכנית פנסיונית. כך למעשה החוק "מאלץ" את העצמאיים לחשוב גם על עתידם בגיל הפרישה, ואילולא יבחרו לעצמם תכנית פנסיונית הם ייאלצו לשלם קנסות.
מאידך, יחד עם החופש לבחור מגיעות הדילמות: באיזו תכנית לבחור? כעת אתם צריכים להתחיל להשוות בין ביטוחי מנהלים לקרנות פנסיה ולקופות גמל, לבחון את כל האפשרויות העומדות בפניכם מבחינת הטבות המס שיגיעו לכם עם יציאתכם לפנסיה, ולהחליט איזו מהן היא המתאימה לכם ביותר.
בין אם אתם עצמאיים שעדיין לא התחילו לחסוך לגיל הפרישה, אם אתם חושבים שהתכנית הפנסיונית הנוכחית שלכם אינה מספקת ואף שכירים שאינם מטופלים על ידי איש מקצוע ומבקשים לבחור לעצמם תכנית פנסיונית, א.ב. פתרונות פיננסיים מציעה קשת רחבה של שירותי תכנון פנסיוני אשר יסייעו לכם להבטיח את עתידכם הכלכלי וליהנות מרמת חיים טובה לאחר פרישתכם מן העבודה. בין היתר אנו מציעים את השירותים הבאים:
•    בדיקה מעמיקה אודות כלל החסכונות והביטוחים השונים שכבר קיימים ועומדים לרשותכם
•    תכנון מקצועי אודות כלל התחומים הפנסיוניים, הביטוחים והפיננסיים הרלוונטיים לכם
•    בנייה של תכנית פנסיונית אישית חדשה או משולבת עם תכניות קיימות
•    ניצול כל הטבות המס המגיעות לכם
•    ליווי מלא לכל אורך הדרך, משיחת הטלפון הראשונה ועד לגיל הפרישה
אל תחכו לרגע האחרון. התחילו לתכנן את הפרישה שלכם כבר היום. צרו קשר ונשמח לסייע!