הפרישה מן העבודה היא אירוע משמעותי בחיים אשר מחייב הכנה מוקדמת על מנת להצליח לשמור על רמת החיים בעזרת הכנסה קבועה שאינה נופלת מן ההכנסה שלכם בתקופת העבודה, וכן להבטיח כי המוצרים הפנסיוניים שברשותכם, אותם צברתם לאורך השנים, יעניקו לכם את תנאי הפרישה האופטימליים. 

עם זאת, פנסיונרים רבים מגיעים לגיל הפרישה כשהם אינם מודעים לביטוחי המנהלים, קופות הגמל וקרנות הפנסיה שברשותם, ואף אינם מכירים את השינויים העדכניים בחקיקה 

הכנה לפרישה

זוג מביטים על האופק
וברגולציה הקשורים להטבות המס בגיל הפרישה – וכל אלה עלולים להשפיע באופן משמעותי על רווחתם בתקופת הפנסיה.

סעיף 125ד בפקודת מס ההכנסה קובע שיש מי שזכאים לקבל החזרי מס בעבור רווחי הון, או שקיים תיקון 190 לאותה פקודה אשר קובע כי בני הגיל השלישי נהנים מפטור מלא ממיסוי רווחי ההון שצברו בקופות גמל. אלה הן רק שתי דוגמאות נפוצות, אולם הן ממחישות את המצב כולו: בחירותיו של אדם העומד לפרוש עשויות להשפיע באופן משמעותי הן על החיסכון הכספי שלו לקראת גיל הפנסיה והן על המיסוי בו הוא יחויב בעת הפרישה עצמה.
במילים אחרות, ככל שיום הפרישה ממעגל העבודה מתקרב, כך עליכם להיערך בהתאם לתקופת הפנסיה בחייכם. ההכנה לפרישה עשויה לחסוך לכם מאות ואף אלפי שקלים(!) וכוללת בין היתר את ההיערכות לשינוי הצפוי ברמת ההכנסה, המוצרים הפנסיוניים הזמינים לכם, היבטי המיסוי בפרישה, כגון פטורים על מענקים או על קצבאות, אפשרויות פדיון כספים, פריסת מס ועוד.
אם כל זה נשמע לכם כמו סינית מדוברת, שירותי ההכנה לפרישה של א.ב. פתרונות פיננסיים מיועדים בדיוק בשבילכם. אצלנו תוכלו ליהנות מתכנון  של יועצי פרישה מקצועיים אשר יסייעו לכם לתכנן את תקופת הפרישה:
•    איסוף מידע בנוגע למוצרים הפנסיוניים שברשותכם
•    בחינת תנאי הפוליסות והחסכונות הפנסיוניים שלכם
•    התאמה של אפיקי החיסכון למצב הפיננסי, רמת החיים והצרכים העתידיים שלכם
•    בחינת כלל שיקולי המיסוי בהם אתם מחויבים לשם הבטחת הקצבה
•    תכנון תקציב שיתאים לצרכיכם ולמקורות הכספיים שיש לכם
ההכנה שלכם לתקופת הפנסיה צריכה להתחיל הרבה לפני הפרישה מהעבודה. צרו עימנו קשר עוד היום!